Fryzury damskie – francuz

17 sie

Moda na fryzury zmienia się z każdym sezonem, a nawet by można rzec, że z każdym miesiącem. Dziś takie fryzury damskie są na topie, jutro już całkiem inne. Czasem ledwo nadążamy za modą, dlatego warto z wyprzedzeniem zapoznać się z trendami jakie będą panowały w najbliższym czasie, dlatego już dziś warto się dowiedzieć jakie fryzury damskie będą modne wiosną 2012.

Wiosna 2012 nie zaskoczy nas niczym szokującym. Już dawno niczym nas styliści nie zaskoczyli gdyż większość fryzur to po prostu odświeżenie tego, co już znamy z przeszłości. Wiele jest także fryzur, które od lat są na topie  - np. fryzury bob. Fryzury bob są już ponadczasowe i są zawsze na topie niezależnie od pory roku. Są też fryzury damskie sezonowe do takich fryzur można zaliczyć warkocz.

Warkocz wydaje się być fryzurą wiejską, noszoną przez wiejskie dziewczęta podczas pracy na roli. Tymczasem warkocz może być stosowany nawet jako fryzura wieczorowa – wystarczy go ładnie upiąć, a także zastosować do niego odpowiednie dodatki. Najpopularniejszym typem warkocza jest oczywiście francuz.

Jak sama nazwa wskazuje warkocz francuski wywodzi się z Francji i modę na niego zapoczątkowały nie wiejskie dziewczęta a damy dworów. Przez długi, długi czas warkocz francuski był fryzurą arystokracji, ale z czasem zaczęła go nosić także zwykła ludność, bo okazał się on fryzurą bardzo wygodną, praktyczną i uniwersalną.

Warkocz francuski należy do najtrudniejszych w przygotowaniu warkoczy i wiele kobiet nie potrafi go zrobić. Jeśli należysz do tego typu kobiet to mamy coś dla ciebie – kilka tutoriali/kursów jak zrobić warkocz francuski. Mam nadzieję, że pomogą wam one nauczyć się robić tę fryzurę, gdyż będzie ona na topie wiosną 2012,  a także latem roku 2012.

Jak zrobić warkocz francuski  - kurs 1

Jak zrobić warkocz francuski  - kurs 2

Jak zrobić warkocz francuski  - kurs 2

No comments yet

Leave a Reply