Modna fryzura bob

17 mar

Bob to fryzura, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Dziś możemy spokojnie mówić o tym, że bob należy do klasyki fryzur damskich. Na przestrzeni lat fryzura bob ulegała różnym modyfikacjom i dziś nadal można zaobserwować różne zawirowania wśród tej fryzury. Trudno sobie dziś wyobrazić, że fryzura bob po raz pierwszy została wykonana w 1909 roku. Lata, lata temu, a mimo to my wciąż nieustannie wracamy do tej fryzury, choć z małymi modyfikacjami. Dziś jedna z takich przykładowych fryzur na boba.

Bob to krótka fryzura damska, która po raz pierwszy została wykonana w 1909 roku na potrzeby sztuki teatralnej. Wówczas Eve Lavalliere nie była zbyt zachwycona tym pomysłem, ale kiedy po sztuce jej fryzurę okrzyknięto hitem nikt już nie miał wątpliwości, że bob stanie się popularnym trendem w najbliższym czasie. Nikt jednak nie sądził, że popularność boba będzie tak ogromna, że przetrwa długie lata.

Tradycyjny bob z lat 20. to była krótka symetryczna fryzura. Długość włosów lekko poniżej głowy, grzywka sięgająca do brwi, włosy tak ułożone by zakrywały uszy, proste, równe cięcie. Z tyłu głowy włosy bardzo krótko ścięte, na zaledwie kilka centymetrów, a czasem i nawet milimetrów. W latach 60. wprowadzono lekką modyfikację klasycznego bob i nazwano ją Bob A Line. Ta fryzura bob w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru cechowała się asymetrią. Z przodu włosy długie, sięgające do szczęki, a z tyłu włosy im wyżej czubka głowy tym krótsze. Na początku XXI powstała kolejna wersja boba – bob chiński, który charakteryzował się tym, że włosy ścinano do równej długości wokół głowy poniżej linii szczęki.

Fryzury bob mają bogatą historię. Na przestrzeni lat powstawały kolejne odmiany tejże fryzury. Istny bum na fryzury bob nastąpił w XXI wieku, kiedy to fryzury bob zaczęły nosić gwiazdy takie jak Rihanna czy Katie Holmes.

Dziś mam dla was jedną z najnowszych propozycji stylistów na fryzury bob. Moja propozycja cechuje się asymetrią – włosy z jednej strony głowy dłuższe, sięgające podbródka, a z drugiej ścięte na kilka centymetrów. Od podbródka włosy dłuższe, idąc w górę coraz krótsze. Z tyłu głowy zaczesane gładko, na samym dole zakończone prostym, równym cięciem. Ta fryzura bob posiada grzywkę i to nie tak krótką jak w przypadku klasycznego boba a długą sięgającą za oczy. Dodatkowo świetnym uzupełnieniem tej fryzury bob są fioletowe pasemka na długiej grzywce.

Serdecznie zaprasza do galerii fryzur bob.

Comments are closed.